سبد خرید0

برنج برای افراد مبتلا به دیابت

افراد گمان می‌کنند که برنج به خاطر نشاسته‌ی بالایی که دارد برای افراد دیابتی مضر است و باعث می‌شود که قند خون انها بالا رود، در حالی که برنج  محصولی است که سرشار از ویتامین‌های گروه ب، املاح معدنی و مواد مغذی بوده که باعث افزایش و تقویت طول عمر سلول‌های بدن می‌شود.

Webp.net resizeimage 1

دیابتی ها نباید برنج را از سبد غذایی خود حذف کنند؛ بلکه باید آن را به طرق صحیح طبخ و استفاده کنند. برنجی که کته باشد بهتر از برنج آبکشی بوده و بهتر است برنج به صورت دمی ‌و کته مصرف شود. زیرا برنج کته تاثیری به مراتب کمتر در افزایش قند خون خواهد داشت و مواد مغذی بیشتری هم دارد.

افرادی که  سلامتی را سرلوحه کار خود قرار می دهند ،ضمن اینکه نباید در مصرف برنج زیاده روی کنند، باید در هنگام خرید برنج هم دقت کرده و برنج‌هایی را تهیه و خرید کنند که کیفیت بالایی داشته باشند  واستانداردهای لازم را داشته باشند.در هنگام  پخت برنج باید  دقت کافی صورت گرفته و برنج کاملا  پخته و نرم باشد و از چربی زیاد و نمک در پخت برنج استفاده نشده باشد.
 

برنج و اهمییت در قند خون: 

رژیم غذایی مناسب  مهم‌ترین نقش را در کنترل و بهبود قند خون افراد دیابتی دارد. رژیم غذایی افرادی که دیابت دارند خیلی سخت و پیچیده نیست و این افراد  با حذف و کاهش قند‌های ساده  مانند شکر،قند، شکلات و انواع  شیرینی جات و مرباها قند خون خود را تحت  کنترل خود داشته باشند. و یکی از سوالات مهم افراد دیابتی این است که: آیا مصرف نان و برنج می‌تواند موجب بالا رفتن قند خون شود؟

 بعد ازاینکه نان و برنج مصرف شود قند خون به میزان جزئی بالا می‌رود، اما نکته‌ ای که باید رعایت شود در مصرف برنج دیابتی ‌ها این است که این افراد اگر در حجم کم و همراه با زیره و دارچین و یا همراه با سالاد بتوانند برنج را مصرف کنند، می‌توانند به طور موثری  از افزایش چشمگیر قند خون جلوگیری به عمل آورند.

مصرف برنج قهوه‌ای به افراد دیابتی نیزتوصیه می‌شود. برنج  قهوه‌ای سرشار از فیبر بوده و می تواند کمک قابل توجهی به کنترل قند خون کند.
 

                                                                              

مراکز معتبر تهیه برنج ایرانی مخصوص افراد دیابتی: 

با توجه به اینکه در عصری زندگی میکنیم که صنعتی شدن جزو لاینفک جوامع  می باشد و به دلیل صنعتی شدن و کم تحرکی افراد و کاهش سوخت و ساز بدن بیماری‌هایی چون دیابت نوع 2 هر روزه بیشترمی شود. دیابت نوع 2 یکی از بیماری‌هایی است که اگر کنترل نشود، می‌تواند باعث بیماری‌های قلبی،کلیوی و عروقی، فشار خون و چربی شود.

با توجه به این موضوع سبک زندگی خصوصا اصلاح تغذیه اهمیت بیشتری پیدا می کند، حذف کردن غذاهایی که دارای گلوکز بالا و قند‌های ساده است به این گونه افراد توصیه می‌شود. اما حذف برنج و نان به دلیل اهمیت غذایی بالایی که دارند و از آن جهت که دارای قندهای ساده نیستند به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

ولی به دلیل وجود نشاسته توصیه می‌شود که به طور اصولی وصحیح مصرف شده و در مصرف آن کنترل لازم لحاظ شود. در هنگام خرید برنج به سلامت برنج دقت شود و از برندهای معتبر و مرغوب تهیه شود.

چرا که سلامت محصولات غذایی رابطه مستقیم با سلامتی افراد دارد. با توجه به اینکه سلامت محصول مهم و ضروری است. خرید برنج از مراکز معتبرنیز اهمیت ویژه‌ تری دارد.

درکشورعزیزما فروشگاه‌ها ومراکز معتبری وجود دارند که وابسته به مراکز تولیدی معتبر بوده و برندهای به نام وباکیفیت را ارئه می‌دهند. یکی از این نمونه‌ها فروشگاه اینترنتی ووشه بوده که با عرضه‌ی انواع برنج‌های ایرانی معتبر و خوش ‌نام باعث تسهیل در خرید شده است. امکان مقایسه‌ی محصولات و رویت شناسنامه‌ی محصولات در این فروشگاه‌ها وجود داشته و خریداران می‌توانند خریدی مطمئن ‌تر و آگاهانه ‌تر داشته باشند. عرضه‌ی محصولات ارگانیک ومختلف اجازه استفاده‌ی از محصولات را به تمامی‌ افراد می‌دهد و افراد با خیالی آسوده می‌توانند از این محصولات استفاده کنند.

23